Cestování Fotografie týdne

5 úžasných děl přírody v Africe, která možná neznáte

Vybrali jsme pro vás 5 nejzajímavějších a nejúchvatnějších přírodních úkazů Afriky. Záměrně jsme se pokusili vybrat místa, která nejsou širokou veřejností tolik známa. Pokochejte se úžasnými krásami Afriky a pokud všechny místa znáte, tak se omlouváme, jste opravdoví znalci Afriky.

5. Piton de la fournaise

Jedná se o jednu z největších a hlavně nejaktivnějších sopek na světě. Nachází se na ostrově Réunion a často nabízí podívanou jako na obrázku.

(97land.com)

4. Pico Cão Grande

Pico Cão Grande nebo také Pico São Tome je s nadmořskou výškou 2 024 metrů nejvyšší horou ostrovního státu Svatý Tomáš a Princův ostrov. Atypický tvar tohoto vrcholu však fascinuje řadu turistů z celého světa. Jedná se možná o nejstrmější horu na světě ze všech nejvyšší bodů daných zemí.

(tripadvisor.com)

3. Jezero Abbe

Jezero na hranici Džibutska a Etiopie patří mezi nejslanější na světě. Nemá přirozený odtok a příroda si zde doslova hraje na umělkyni. Ze soli vytváří úžasné obrazce, jaké vidíte na obrázku.

(amusingplanet.com)

2. Kráter Nabyiotum

Tento jedinečný kráter lze nalézt v Keni na jezeře Turkana. Jezero se nachází na severu u hranice s Etiopií. Úchvatné dílo přírody vzniklo sopečnou činností před mnoha tisíci lety.

(innov8tive.com) 

1. Jezero Retba

Naprosto úchvatný pohled se však nabízí na růžové jezero Retba. To najdeme v Senegalu jen necelé 2 km od pobřeží Atlantského oceánu. Jezero je takto zabarveno přirozeně, způsobuje to řasa dunaliella salina. Jezero je velmi slané, to způsobuje, že se lze udržet bez problému na hladině, jako například v Mrtvém moři. Jezera podobného zbarvení najdeme různě ve světě, většinou jsou však spíše do ruda, takto růžový pohled se vám naskytne jen v Senegalu.

(carmencitta.me)

Sdílejte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *