Ekonomika Fotografie týdne Podnikání

MTN na každém rohu Afriky. Co všechno o společnosti (ne)víte?

Téměř kdekoliv se vydáte v Subsaharské Africe, i v těch nejvíce zapadlých vesnicích natrefíte na ceduli propagující MTN a hlásící možnost dobití kreditu, zakoupení dat nebo SIM karty ať jste kdekoliv. Jedná se možná o častější nápis než reklamy na Coca-Colu. MTN je všude, od sponzoringu významných akcí až po opravdu ty nejodlehlejší části Afriky. Jihoafrický MTN je nejvýznamnější hráč telekomunikačního trhu v Africe.

MTN Group je co do tržní hodnoty 9. největší firmou v celé Africe. Hodnota skupiny je 17 miliard dolarů. Kromě 17 zemí Afriky působí také v Jemenu, Afghánistánu, Sýrii a z Evropy pak ještě na Kypru. MTN dále sdružuje řadu dceřiných společností.

Firma MTN byla v roce 2015 zvolena nejvíce obdivovanou firmou Afriky a překonala tak v rámci kontinentu i Coca-Colu. Firma se hodně angažuje také v CSR a snaží se rozvíjet ekologické projekt v Africe, zejména v těch nejvíce ohrožených oblastech. Pomáhá také v sociální oblasti. MTN realizuje řadu projektů na podporu ICT zejména ve školách, angažuje se ve většině zemí, kde působí. Zajímavé je, že mimo africké a blízkovýchodní země se sociálně angažuje i na Kypru, kde vede program na digitalizaci knihoven ve školách.

Typický obrázek mnoha zemí Afriky: zapadlá vesnice a zářící obchod MTN (Bloomberg)

MTN jakou sponzor jihoafrického ragbyového týmu (techcentral.co.za)

MTN jako sponzor MS ve fotbale 2010 (Africa telecom)

zdroje: bloomberg, mtn.com

Náhledový obrázek: africabranding.com

Sdílejte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *